Китай днес - приложение на в-к Земя

Switch to desktop Регистрация Вход

Статии

Гросмайстор Антоанета Стефанова спечели два златни медала — на ускорения шахмат и на блиц, на вторите Световни интелектуални игри в Хуайан (Китай).  Изключително оспорвана бе надпреварата в ускорения шахмат. В последния кръг Антоанета Стефанова победи Александра Костенюк и заедно с още четири състезателки приключи с 4,5 точки от 7 възможни. Допълнителният турнирен показател определи за победителка гросмайстор Антоанета Стефанова.

На второ и трето място са сестрите Анна и Мария Мизучук (Украйна). На четвърта позиция остана Катерина Лахно (Русия), а на пета — Анна Ушенина.

При мъжете победител е Дмитри Андрейкин (Русия) с 4,5 т. от 7 възможни и най-добър допълнителен турнирен показател. Със същия точков актив са още Шахрияр Мамедяров (Азербайджан) и Ле Куанг Льом (Виетнам).

Само след един ден почивка започна и надпреварата в блиц — с контрола — по 3 минути на състезател с добавени по 2 секунди за всеки изигран ход. Шахматистките изиграха 22 кръга — по две партии по системата „всеки срещу всеки“. Българската гросмайсторка спечели и този турнир на Световните интелектуални игри. Антоанета Стефанова събра 14,5 от възможни 22 точки и остави на цяла точка зад себе си сребърната медалистка Цзю Вънцзюн, представителка на домакините. На трето място завърши рускинята Александра Костенюк, която също като Вънцзюн събра 13,5 точки.