Китай днес - приложение на в-к Земя

Switch to desktop Регистрация Вход

Милан пише нова история при управлението на Юнхун Ли

Берлускони си тръгна от Милан, а новият китайски собственик Юнхун Ли даде толкова пари, колкото никой друг. Неговата цел с Милан е висока: Той иска титлата в Шампионската лига!

Изпадналият в криза през последните години италиански гранд през това лято харчи пари с цели шепи. 190 милиона евро даде новият китайски собственик за трансфери и това не е краят. Юнхун Ли мечтае за осма титла на „росонерите“ в Шампионската лига и първа от 2007 година.

Милан започва нова глава в своята историяа. Ще се завърнем отново към стария блясък в Италия и в Европа. Затова обещах трансфери и ги осъществих“, заяви 48-годишният китаец. Най-голямата сделка досега е тази за Леонардо Бонучи от Ювентус за 42 милиона евро. След него се нареждат Андрес Силва от Порто за 38 милиона евро, Андреа Конти от Аталанта за 25 милиона евро, Хакан Чалханоглу от Байер (Леверкузен) за 22 милиона евро, Рикардо Родригес от Волфсбург за 18 милиона евро, Матео Мусакио от Виляреал за 18 милиона евро, Лукас Билия от Лацио за 17 милиона евро и Франк Кеси от Аталанта под наем за 8 милиона евро. До края на трансферния прозорец се очаква да бъде привлечен и Ренато Санчес от Байерн. 19-годишният европейски шампион с Португалия от Евро 2016 във Франция миналото лято може да бъде взет под наем за един сезон.

Сега зависи от нас, няма да ни е лесно с всички тези нови играчи. Аз обаче съм оптимист, че можем да успеем през новия сезон“, заяви пък треньорът Винченцо Монтела, който изведе Милан само до шестото място в Серия „А“ през миналото първенство. „Росонерите“ завършиха на 28 точки зад шампиона Ювентус и се класираха за Лига Европа, започвайки от третия квалификационен кръг където елиминираха румънския Университатя (Крайова).

Финансовото състояние на Юнхун Ли се оценява на само 500 милиона евро. Китаецът би трябвало да изкарва пари преди всички с финансови проекти. Британски фонд го е подкрепил за купуването на Милан на цена от 740 милиона евро. Контролният пакет акции (99,93%) се държи от фирма за производство на пощенски кутии в Люксембург с името Rossoneri Sport Investment Lux.

Сега в ръководството на Милан има четирима китайци и четирима италианци. Там вече не е Силвио Берлускони, който в продължение на 31 години управляваше клуба и го изведе до 29 трофея. 80-годишният бивш премиер на Италия и мощен медиен магнат дълго време търсеше купувач за клуба. През последните две години Милан натрупа задължения за 160 милиона евро. Накрая само Юнхун Ли със своята инвестиционна компания бе готов да плати исканата цена.

Последно обновена на Сряда, 16 Август 2017 11:49

Посещения: 261

Китай спечели дузина титли на световното в Будапеща

Тотална хегемония в скоковете във вода и историческо злато в синхронното плуване

Евгения Йотова

Китай спечели 12 златни медала и общо 30 отличия на световното първенство по плувни спортове в Будапеща. В плуването равносметката на китайците е 3 титли, 3 сребърни медала и 4 бронзови.

Сун Ян грабна световната титла на 200 метра свободен стил. Най-успешният китайски плувец за всички времена финишира първи във финала на дисциплината с време 1:44.39 минути.

Сун е петкратен световен шампион, но единствено му липсваше титлата на 200 метра свободен стил, след като на предишното световно в Казан остана втори. Този път китаецът успя да триумфира и вече има златни медали от първенства на планетата на 200, 400, 800 и 1500 метра свободен стил.

Втори на 200 метровата дистанция в Будапеща остана американецът Таунли Хаас с 1:45.04, а трети е руснакът Александър Красних с 1:45.23 мин.

Сун Ян взе своеобразен реванш за загубата си на Олимпийските игри в Рио, след като спечели световната титла и на 400 метра свободен стил. Сун успя да се откъсне още в началото пред основния си конкурент — австралиеца Мак Хортън, олимпийски шампион от Рио. В крайна сметка китаецът завърши с повече от две тела преднина пред Хортън, като спря хронометрите на 3:41.38 минути. Олимпийският шампион стигна до среброто с време 3:43.85 мин.

Сю Цзяю спечели златото на 100 метра гръб при мъжете. Той финишира първи с време 52.44 секунди. Той надделя в оспорвана надпревара с американеца Мат Грийвърс, който остана втори на 4 стотни след победителя. Бронзовото отличие остана за друг представител на САЩ — Райън Мърфи с 52.59 сек. Това е първа световна титла в кариерата на 21-годишния Цзяю.

В надпреварата в скоковете във вода Китай отново доминира тотално, като спечели общо 15 медала.

Шъ Тинмао и нейната партньорка Чжън Яни спечелиха на триметров трамплин. Китайките имат резултат от 333,30 т. Това е третата поредна титла за Китай от шампионатите на планетата в тази дисциплина.

Айсън Чън и Хао Ян спечелиха титлата в синхронните скококве от 10-метров трамплин. Те постигнаха резултат от 498,48 т и оставиха далеч след себе си руснаците Александър Бондарьов и Виктор Минибаев с 458.85т.

Цян Жън и Яцзе Си грабнаха златото в синхронните скокове от 10 метра. Двете поведоха в класирането след третия скок и до края стигнаха убедително до титлата с 352,56 т.  Това е второ златно отличие за Жън в шампионата, която ден по-рано триумфира със сънародника си Цзюнцзе Лян в смесените синхронни скокове от 10 метра.

Съи Се се качи на най-високото стъпало на подиума в скоковете от 3-метрова рампа, след като златният медалист от Рио — Юйан Цао, не записа резултат в два опита, 21-годишният Се си осигури златото още преди последния скок и завърши с резултат 547,10 т.

В смесените синхронни скокове от триметров трамплин триумфираха китайците Хан Ван и Ли Чжън с 323,70 т.

Цзянфън Пън спечели титлата по скокове във вода от 1-метров трамплин. Той поведе още след първия опит и до края не изпусна водачеството, като постигна резултат от 448,40 точки. Втори остана друг китаец Чао Хъ с 447,20 точки. Хъ е световен шампион от 3-метров трамплин от Казан 2015 г.

Отборът на Китай по синхронно плуване спечели историческа победа на световното първенство в Будапеща. Те отвяха конкуренцията в дисциплината волна програма комбинация. Китайките завоюваха своето първо злато от планетарен шампионат, добавяйки го към две втори места в отборните надпревари. Тимът на Китай събра общо 96,1000 т., като изпревари отбора на Украйна, който се нареди на 2-ро място с 94,0000