Китайските катерачи обраха медалите в дисциплината скорост

Китайският отбор по спортно катерене спечели пет от общо шестте медала в състезанието за Световната купа по спортно катерене на IFSC във Вилар, Швейцария, в дисциплината скорост предаде агенция Синхуа. Китайците Лон Дзангуо, Лонг Джинбао и У Пен спечелиха състезанието при мъжете, а при жените Ден Лиджан и Ниу Ди завършиха първа и втора, като бронзът отиде при индонезийската катерачка Десак Рита. Дебютирайки на състезание за Световната купа на IFSC, Лон Джинбао спечели златото при мъжете с време 5,23 секунди, побеждавайки съотборника си Ву Пен, който завърши с 5,24 секунди на финала. „Чувствам се много развълнуван и не очаквах това. За първи път се състезавам на Световно първенство, така че се чувствам доста добре“, каза Лун Дзянгуо. Във финала на скоростта при жените китайката Ден Лиджуан спря хронометрите на 6,87 секунди, побеждавайки своята съотборничка Ниу Ди (8,22 секунди). „Много съм щастлив. Искам да изкажа много благодарности на моята страна, че ни оказа толкова силна подкрепа по време на пандемията. След две години най-накрая се върнахме на сцената“, каза Ден.